چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
اولیایی در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی در تنیان:

کاشت درخت سبب بالا بردن کیفیت زندگی و رونق اقتصادی آیندگان خواهد شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/12/17 14:35 بازدید: 366

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان صومعه سرا مهندس اولیایی در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و کاشت نهال که بیاد ۱۷۶ شهید دانش آموز در مرکز یادگیری شهید اتابه تنیان برگزارشد ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان مدافع حرم (علی الخصوص شهید محمد اتابه) و تبریک بمناسبت ولادت باسعادت خانم فاطمه زهرا (س)روززن و مادر گفت : هفته ای که پشت سر میگذاریم بعنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده و خدمت همه همکاران و سبز قامتان منابع طبیعی تبریک و خداقوت عرض میکنم.

اولیایی گفت : روز درختکاری فرصت مناسبی برای ترویج این فرهنگ و کاشت نهال برای ایجاد فضای سبز و فعالیت در این عرصه مهم است که این گامی است موثر در راستای خدمت رسانی به نسل آینده که با ایجاد منابع طبیعی ، کاشت درخت و بوجود آوردن فضای سبز به نوعی سبب بالا بردن کیفیت زندگی و رونق اقتصادی آیندگان  خواهد شد.

معاون فرماندار گفت : قدر طبیعت را بدانیم ، چرا که اگر مدیریت صحیح در حفظ و شکل گیری جنگل ها و منابع طبیعی و این ذخایر ارزشمند داشته باشیم به نسل آینده و همچنین حفظ خاک کمک کرده ایم اثرات و برکاتش در کم شدن رانش ها و سیلابها نمود پیدا خواهد کرد وادامه داد : پوشش جنگل و درختان باعث جلوگیری از بوجود آمدن سیلاب و بروز خسارات جبران ناپذیری خواهد شد که زندگی انسانها را در بسیاری از مواقع با خطر مواجه میکند.

اولیایی اظهار کرد : دربحث پسماند که بی ارتباط با نابودی طبیعت نیست ودر حاشیه جنگل ها و کانال های آبی ریخته میشود،  اگر تفکیک از مبدا به خوبی و درست انجام نگیرد سرسبزی و محیط زیبای پیرامون را دچار آلودگی و موجب از بین رفتن فضای سبزمان خواهد شد که باز هم زیانش به خودمان و خانواده مان باز میگردد.

وی افزود : محیط زیست پیرامون را نجات دهیم و زباله ها را مدیریت کرده و با تفکیک زباله خشک از تر از بروز اینهمه بیماری و سرطانهایی که متاسفانه  رواج پیداکرده چرا که  علت اصلی آن پسماندهای رها شده در طبیعت سرسبز مامیباشد و ادامه داد : با قرار دادن دوسطل در کنار هم و جدا سازی زباله های خشک و تر از یکدیگر به نفع جامعه و خودمان گامهای بلندی برداریم.

ایشان در پایان ضمن اشاره به اینکه از خودمان باید شروع کنیم گفت : خانمهای خانه دار با ایجاد این فرهنگ و آغاز آن ازمنزل خود و آموزش به فرزندان خود میتوانند نقش مهمی در ایجاد یک فرهنگ که سودش برای  خود جامعه و زندگی آیندگانمان باشد، ایفا کنند.

گفتنی است معاون فرماندار صومعه سرا در حاشیه این مراسم از نمایشگاه توانمندی بانوان این روستا دیدن و اقدام به کاشت نهال در محوطه مرکز یادگیری شهید اتابه تنیان کرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی