یکشنبه 4 فروردین 1398
فرماندار صومعه سرا در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بیان کرد:

تعطیلات فصل تابستان فرصتی مناسب برای نسل پویا، شاداب و بانشاط جوان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/31 11:50 بازدید: 213

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرماندرای صومعه سرا مهندس علی فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا در جلسه امروز ستاد ساماندهی امور جوانان که با هدف اوقات فراغت جوانان برگزار شد، با بیان اینکه تعطیلات فصل تابستان برای قشر جوان که دارای پویایی و شادابی فراوانی است  یک فرصت محسوب می شود گفت؛ نوع بستر سازی برای تخلیه درست انرژی جوانان حائز اهمیت است  و نباید محدودیت ها و کمبود منابع مانع از رسیدن به اهداف شود.

فرماندار صومعه سرا از فعالیتهای مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی ،قرآنی، هنری، تفریحی و... که توسط ادارات برای تابستان جوانان طراحی شده استقابل کرد و افزود؛ باید در کنار این برنامه ها افکار جوانان و دانش آموزان که اینده کشور متعلق به آنهاست از لحاظ معنوی و فرهنگی پخته گردد.

وی تعیین شرایط و شاخص مناسب برای تقویت تفکرات و اندیشه های دینی جوانان در جهت رسیدن به تعالی جامعه را مهم تلقی  کرد و تصریح نمود؛ اگر جایی فضایی برای اوقات فراغت جوانان فراهم کردیم ولی نتوانستیم درست و هدفمند از آن استفاده کنیم قطعا دچار خسران شده ایم.

فتح اللهی از ضرورت بازخورد و تاثیر برنامه های پیش بینی شده برای جوانان در جامعه سخن به میان آورد و اظهار کرد؛ ایجاد تلنگر و شکل دادن به شخصیت مخاطب جوان باید در میان برنامه های اوقات فراغت خود را نشان دهد.

به گفته فرماندار صومعه سرا؛ برخی از مشکلات جامعه مانند اقتصاد در گرو فرهنگ جامع است و نمیتوان بدون مشارکت تک تک افراد جامعه به اقتصادی پویا و با ثبات دست یافت.

در ادامه جلسه  ادارات ورزش و جوانان، کمیته امداد، آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر نسبت به برنامه های طراحی شده خود برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و دانش آموزان در تابستان گزارشی مبسوط ارائه کردند.

این برنامه ها شامل : تشکیل 15 پایگاه  اوقات فراقت دانش آموزی- 14 کانون ورزشی- برگزاری کلاسهای علمی و رباتیک- اجرای طرح پیمان و پیشگیری از اعتیاد-انواع کلاسهای علمی، فرهنگی، ورزشی، هنری، قرآنی و ... - کارگاههای کار آفرینی و درآمد زایی- اردوهای تفریحی و زیارتی- آموزشهای نظامی ، دفاعی و تاکتیکی-

دولت و ملت همدلی و همزبانی