چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
اولیایی معاون فرماندرا صومعه سرا مطرح کرد:

نقش غیرقابل انکار خانواده در حوزه های فرهنگی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/20 14:32 بازدید: 278

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا (به نقل از مهر)؛ اولیایی معاون فرماندار صومعه سرا در جلسه کمیته فرهنگی اجتماعی و کارگروه میراث فرهنگی وگردشگری که صبح امروز بصورت مشترک برگزار شد با اشاره به اهمیت موضوعات اجتماعی و فرهنگی، اظهارکرد: ایران اسلامی در حوزه فرهنگی و اجتماعی دارای سوابق تاریخی غنی است.

اولیایی به وضعیت مطلوب ایران در حوزه فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: تمام دستگاه ها به ویژه دستگاه های فرهنگی باید اقدامات مناسبی در این حوزه با توجه به شرایط امروز جامعه انجام دهند.

وی با اشاره به برخی بی اخلاقی های اجتماعی در صفحات مجازی در حوزه فرهنگی، گفت: عده ای با برنامه ریزی و با هدف تخریب نظام و قوا تلاش می کنند در حوزه اجتماعی و فرهنگی چالش ایجاد کنند.

معاون فرماندار صومعه سرا با تأکید برلزوم همکاری همه دستگاه در حوزه فرهنگی، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید در زمینه فرهنگی برنامه محور بوده و با برنامه ریزی مناسب، فرهنگ صحیح را در جامعه ترویج دهند.

وی با بیان اینکه نقش خانواده ها در حوزه فرهنگی و تربیت فرزندان غیرقابل انکار است، تصریح کرد: تربیت درست فرزندان و فرهنگ سازی سبب پیشگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی می شود.

اولیایی همچنین به حوزه میراث فرهنگی نیز و پتانسیل شهرستان صومعه سرا اشاره کرد و یادآورشد: این شهرستان در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی دارای ظرفیت های بسیاری است البته مشکلاتی وجود دارد که به دلیل عدم رعایت موارد قانونی است.

وی در ادامه با بیان اینکه باید از این ظرفیت ها در راستای معرفی بیشتر شهرستان بهره گیری شود، افزود: بیشترین جشنواره ها در  سطح استان در شهرستان صومعه سرا برگزار می شود که به دنبال ثبت ملی بسیاری از این جشنواره ها هستیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی