پنجشنبه 2 خرداد 1398
حضور رییس سازمان امداد و نجات کشور در صومعه سرا و دیدار با فرماندار شهرستان

سلیمی: تاکنون 600 خانوار از مسیر سیلاب رهایی و جمعا 4000 نفر از خدمات امداد و نجات بهره بردند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/15 11:19 بازدید: 167

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا؛ مهندس مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات کشور بهمراه معاونین لجستیک و امداد و نجات کشور و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان پیش از ظهر امروز ضمنحضور در دفتر کار مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا با وی به گفتگو نشست.

بازدید میدانی از مناطق سیل زده و نظارت بر روند امداد به خانواده های بحران دیده علت اصلی حضور رییس سازمان امداد و نجات کشور در شهرستان صومعه سرا بود.

سلیمی رییس سازمان امداد و نجات کشور در مصاحبه با خبرنگاران گفت؛ بارندگیهایی که طی ۴۸ ساعت گذشته در استانهای شمالی شاهد بودیم با اعلام به موقع سازمان هواشناسی ،آمادگی بموقع در جمعیت هلال احمر و اعضای کارگروه مدیریت بحران ایجاد شد.
وی از استفاده ۴۰۰۰نفر از خدمات امداد و نجات تا این لحظه خبر داد و افزود؛ ۶۰۰ نفر از خانواده ها توانستند به کمک هلال احمر از مسیر سیلاب رهایی پیدا کنند.

سلیمی با بیان اینکه متاسفانه تا کنون۲ نفر بر اثر ساعقه و۳ نفر بر اثر سیلاب در استان مازندران جان خود را از دست دادند تصریح کرد؛استان گیلان به جهت آمادگی خوبی که بر اساس اعلام های قبلی داشت هیچ تلفات انسانی نداشت که زحمات کلیه اعضای ستاد مدیریت بحران قابل تقدیر وتشکر است.

به گفته رییس سازمان امدادونجات کشور در این سیلاب ها کمترین خسارات را واحدهای مسکوتی و بیشترین صدمات و آسیبها را زیرساختهایی نظیر، راه ، برق، آب و... دیده اند که امیدواریم بادرایت استاندار گیلان کلیه مشکلات درسریعترین زمان ممکن مرتفع شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی