چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
فرماندار صومعه سرا در جلسه کارگروه رفع موانع تولید:

تا کنون ۲۵۰ جلسهء کارگروه اشتغال با ۱۰۹ مصوبه و ۲۷ جلسه کارگروه بومگردی با ۱۱۱ مصوبه برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/16 12:28 بازدید: 153

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صومعه سرا مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا در این جلسه که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان همراه بود گفت: توسعه اقتصادی با نگاه به داخل و با تکیه بر داشته ها و ظرفیتها محقق خواهد شد که اشتغال پایدار از مواهب آن است.

وی ریشه بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی نظیر؛ طلاق، اعتیاد، سرقت و... را در بیکاری و عدم اشتغال جوانان دانست و افزود فرصت مناسبی است تا با استفاده از این ظرفیتی که دولت در تصویب تسهیلات مختلف برای توسعه مناطق روستایی، توسعه کارگاهها و کارخانه ها ایجاد کرده بتوانیم معزل بیکاری را ریشه کن کنیم.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه تا کنون ۲۵۰ جلسهء کارگروه اشتغال با ۱۰۹ مصوبه و ۲۷ جلسه کارگروه بومگردی با ۱۱۱ مصوبه برگزار شد گفت: در شهرستان صومعه سرا ۵۶ واحد صنعتی در داخل شهرک صنعتی وجود دارد که ۲۰ واحد آن فعال است و ۲۷ واحد خارج از شهرک وجود دارد که ۱۷ واحد آن فعال است.

نماینده عالی دولت در شهرستان صومعه سرا از اختصاص مبلغ ۲۸۰ میلیارد ریالی طرح اشتغال فراگیر سخن گفت که ۵۲ طرح با اشتغال ۱۷۵ نفر به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال معرفی به بانک شدند و متاسفانه فقط ۲/۵میلیارد ریال جذب شده است.

فتح اللهی افزود؛ در بحث اشتغال روستایی با اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریالی بدلیل استقبال خوب مردم ۷۱۰ میلیارد ریال طرح مصوب داشتیم که تاکنون ۶۴ میلیارد ریال پرداخت گردید.

فتح اللهی عدم نقدینگی، بدهی به تامین اجتماعی و امور مالیاتی و بدهی های بانکی را از مشکلات اصلی صنعتگران دانست و اظهار داشت؛ درصد بالای سود تسهیلات طرح فراگیر انگیزه را برای گرفتن تسهیلات کاهش داده است.

وی با اشاره به نرخ ۱۶ درصدی بیکاری شهرستان صومعه سرا که بالاتر از میانگین استانی است بیان داشت؛ اکثر پرونده هایی که در شهرستان مصوب میشود بانکهای عامل با اعلام عدم نقدینگی از پرداخت تسهیلات سر باز می زنند که این موضوع موجبات نارضایتی مردم و کثرت مراجعه به فرمانداری را فراهم کرده است.

فرماندار صومعه سرا از همه مسئولین حاضر در جلسه درخواست کرد تا اشتغال را دغدغه اول خود ببینند و از توانایی صنعتگران استفاده کرده و با تسهیل در بوروکراسی اداری و پرهیز از سخت گیریهای بی مورد اتفاقات خوبی را در کشور رقم بخورد.

در ادامه جلسه کلیه واحدهای تولیدی و صنعتی به ارائه مشکلات خود پرداختند و مدیران ادارات و بانکها در صدد پاسخگویی و راهکاری برای رفع موانع موجود برآمدند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی