چهارشنبه 1 اسفند 1397
معاون امور اقتصادی استانداری گیلان:

بانک‌های گیلان برای کاهش نارضایتی درحوزه پرداخت تسهیلات تلاش کنند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/16 23:33 بازدید: 130

سیدمحمد احمدی ظهر دوشنبه در جلسه رفع موانع تولید که در سالن اجتماعات فرمانداری صومعه سرا برگزار شد با اشاره به وجود شرایط خاص در حوزه اقتصادی در سطح کشور، اظهار کرد: این شرایط همانند همان شرایطی است که در سال های بعداز پیروزی انقلاب اسلامی و فشار از سوی دشمن توسط مسئولان نظام و مردم تجربه شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به این شرایط خاص باید موضوعات را با حساسیت ویژه و در چارچوب قانون مورد بررسی قرار دهیم، افزود: یکی از راهکارها در این شرایط وجود مدیریت جهادی و خارج از مدیریت ساختاری تعریف شده و در چارچوب قانون است.

معاون امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به اینکه برگزاری این جلسات در راستای هماهنگی بیشتر بین دستگاهی، شناسایی مشکلات و ارائه راهکار برای رفع موانع است، گفت: با توجه به اختیارات قانونی که به این کارگروه داده شده باید در راستای تسهیل‌گری که یکی از وظایف دولت‌ها است، گام برداریم.

وی با بیان اینکه امروز نظام مقدس اسلامی در یک جنگ نابرابر قرار دارد، خاطرنشان کرد: دشمن در گذشته با جنگ نظامی و امروز با جنگ در حوزه معیشت مردم و اقتصاد کشور به دنبال ضربه زدن به نظام بوده که به همین دلیل مسئولان به نقش تولید در مقابله با این توطئه تأکید دارند.

احمدی در ادامه با تأکید برلزوم توجه همه مسئولان در زمینه تسهیل در امور تولید، خاطرنشان کرد: البته در این میان مشکلاتی نیز در بخش ساختاری اعم مواد اولیه و حمل و نقل و عملکرد مدیران وجود دارد.

وی با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها در استان گیلان، یادآورشد: بانک‌ها نیز در این شرایط خود را از سایر حوزه‌های مدیریت در سطح کشور جدا نمی دانند و در راستای تسهیل امور به ویژه در حوزه تولید تلاش می کنند.

اما در این میان باید برای کاهش نارضایتی در حوزه پرداخت تسهیلات توجه ویژه انجام شود. معاون امور اقتصادی استانداری گیلان با بیان اینکه یکی از برنامه های استان برای اشتغالزایی توسعه حوزه گردشگری به ویژه بوم‌گردی است، یادآورشد: شهرستان صومعه سرا در این حوزه ظرفیت بسیاری دارد و تنها نباید به عنوان یک معبر برای عبور وسایل نقلیه به آن نگاه شود.

وی با تأکید براینکه برای جذب و ماندگاری گردشگر باید به زیرساخت‌های حوزه گردشگری نیز توجه ویژه شود، ادامه داد: در این زمینه برنامه ها و طرح های خوبی ارائه شده که اجرای آن به ماندگاری گردشگر، رونق اقتصادی و اشتغالزایی کمک می کند/مهر

دولت و ملت همدلی و همزبانی