پنجشنبه 27 تیر 1398
فتح اللهی در نشست با مدیر کل منابع طبیعی استان:

بخش عمده ای از مشکل اشتغال شهرستان از طریق ظرفیتهای موجود در منابع طبیعی قابل حل است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/14 12:05 بازدید: 119

دکتر یوسف پور مدیر کل منابع طبیعی استان گیلان صبح امروز با مهندس فتح اللهی فرماندار صومعه سرا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا؛ فرماندار صومعه سرا در این نشست با بیان اینکه کمبود امکاناتی در منابع طبیعی شهرستان  باعث می شود تا کار با شرایط سخت پیش رود گفت: روند لایروبی رودخانه ها برای جلوگیری از سیل و ... در حال اجرا است که در نقاطی نیاز  به قطع برخی درختان است که درصدد هستیم اینکار کاملا در چارچوب قانون انجام گیرد.

به گفته فتح اللهی ظرفیتهای بزرگی در دست منابع طبیعی است و باید با یک برنامه ریزی صحیح از این ظرفیت بزرگ در تولید وبهره وری و همچنین کاهش بیکاری و رونق اقتصادی استفاده شود.

و همچنین از اختصاص اعتبار برای مرمت و تجهیز ساختمان اداره منابع طبیعی شهرستان خبر داد و بیان نمود: بخش عمده ای از مشکل اشتغال شهرستان از طریق ظرفیتهای موجود در منابع طبیعی قابل حل است و این موضوع فقط مدیریت و برنامه ریزی صحیحی را می طلبد.

در ادامه مدیرکل منابع طبیعی نیز هدف این دیدار را بررسی راهکارهایی برای استفاده از زمینهای اراضی ملی جهت کشاورزی و صنوبرکاری دانست و افزود؛ بخش عمده ای از درآمدهای ناشی از واگزاری زمینها را نیز برای توسعه و آبادانی همان منطقه صرف خواهیم نمود.

یوسف پور خاطر نشان کرد یکی از اهداف منابع طبیعی برداشت صنوبرهای متعلق به اراضی ملی و منابع طبیعی است تا بتوان استفاده های بهینه تری نیز از این زمینها نمود.

وی کاشت توت فرنگی، بادام زمینی، برنج، توتون و... را از مهمترین محصولات کشاورزی دانست که میتوانند به رونق اقتصادی منطقه و جلوگیری از معطلی سرمایه های ملی و انسانی کمک کند.

گفتنی است صومعه سرا دارای ۲۰ هزار ۵۰۰ هکتار اراضی ملی است که ظرفیت عظیمی برای هرگونه اقدام متناسب با کشاورزی و صنایع سلولوزی بشمار می رود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی