سه شنبه 29 مرداد 1398
فرماندار صومعه سرا در شورای مهارت:

نیاز به تخصص و مهارت باید زمینه و پایه یک اشتغال پایدار قرار گیرد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/15 14:31 بازدید: 124

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا: شورای مهارت شهرستان صومعه سرا به ریاست مهندس فتح اللهی فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، ظهر امروز در محل فرمانداری برگزار شد.
فتح اللهی در این جلسه با بیان اینکه هر کشوری اگر بخواهد به توسعه یافتگی دست یابد باید لازمه مهارت آموزی را مدنظر ویژه قرار دهد گفت: نیاز به تخصص و مهارت باید زمینه و پایه یک اشتغال پایدار قرار گیرد.
وی با اشاره به این نکته که در هیچ جای دنیا دولت ها اشتغال را فراهم نمیکنند و وظیفه آنها فراهم کردن زیرساخت هاست افزود؛ اگر بتوانیم نسخه خوبی برای بستر و زیرساخت اشتغال بپیچیم قطعا موفق خواهیم شد.
فرماندار صومعه سرا به سخنان رهبر معظم انقلاب در چند سال اخیر که اکثرا حول محور تولید و اشتغال بوده اشاره و تصریح کرد؛ ریشه تمامی ناهنجاریها و معضلات اجتماعی بیکاری است  واگر بتوانیم بیکاری را ریشه کن کنیم بسیاری از این مشکلات کشور حل خواهد شد.
وی هدف اصلی را ایجاد شغل واقعی بر اساس نیاز جامعه و مهارت افراد دانست و عنوان کرد؛ شناسایی نقاط قوت و ضعف برای در مسیر هدف قرار گرفتن حائز اهمیت است.
به گفته فتح اللهی ؛ باید بحث آموزش را جدی بگیریم و افراد را قبل از تصدی شغل، راه اندازی کسب و کار و دریافت هرگونه تسهیلات، ملزم به کسب مهارتهای لازم بر طبق نیاز روز کشور نماییم.


در ادامه مهندس حسینی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان نیز با بیان اینکه تلاش ما براین است که در زنجیره فعالیتهای اثر بخش برای رسیدن به اهداف دولت و نظام قدم برداریم گفت؛ دغدغه امروز کشور مشکل اشتغال است و اگر آموزشها بدون توجه به گروههای هدف و عدم نیازسنجی جامعه باشد مطمئنا سود و فایده ای در بر نخواهد داشت.
وی با تاکید بر تعامل و همکاری فزاینده بین ادارات برای نیازسنجی واقعی بازار، خاطر نشان کرد؛ قدم بعدی مهارت و حرفه آموزی افراد جویای کار و در نهایت افزایش بهره وری و رونق محیط کسب و کار آنهاست.
 مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از آمادگی این مجموعه برای شناسایی ظرفیتهای انسانی و طبیعی شهرستان خبر داد و بیان داشت؛ آماده سازی نیروی کار ، ارائه تسهیلات، فراهم کردن بازار کار و... از جمله خدماتی است که این مرکز میتواند با کمک سایر دستگاهها به نیروهای جوان جویای کار ارائه دهد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی