جمعه 15 آذر 1398
فرماندار صومعه سرا در مراسم اعزام 176 دانش آموز دختر صومعه سرایی به مناطق عملیاتی جنوب:

تفکر و تعمق در مسیر سفر به راهیان نور می تواند متحول کننده زندگی مادی و معنوی انسان باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/09/10 09:57 بازدید: 118

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا مهندس فتح اللهی در مراسم بدرقه زائرین راهیان نور شهرستان صومعه سرا با بیان اینکه برای تداوم این انقلاب زحمات زیادی کشیده شده و خونهای زیادی ریخته شده است گفت؛ وقتی به تمثال شهدا نگاه میکنیم به تشابه سنی بین آنها پی می بریم که همه جوان و بزرگترین سرمایه های خانواده هایشان بودند.

فرماندار صومعه سرا افزود: شهدا برای هدف مقدسشان، با نثار جان خود کاری کردند که تا ابد اینکار باقی و جاودان بماند و قطعا این فداکاری با چیزی قابل جبران نیست.

وی خاطر نشان کرد: این راه راه آنهاست...و در این مسیر قرار گرفتن یعنی قدم در جای پای شهدا گذاشتن است.

فتح اللهی خطاب به دانش آموزان تصریح کرد: سفر به سرزمینهای نور و تفکر و تعمق در این مسیر میتواند متحول کننده زندگی مادی و معنوی شماها باشد و بدانید بهترین سفر دوران زندگیان خواهد بود.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه شهدا معنای واقعی خوب زندگی کردن را برای ما بعنوان یک ره توشه به ارمغان آوردند گفت: قطعا با تلاش در جهت خوب بودن در نقشهای فردی و اجتماعیمان به فضیلتهای بالا دست خواهیم یافت.

گفتنی است ۱۷۶ دانش آموز دختر در قالب ۴ اتوبوس طی سفر ۴ روزه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

فرمانده سپاه صومعه سرا نیز در این مراسم گفت: بعضی از وقایع به اندازه یک تاریخ وسعت و عظمت دارند مثل عاشورا،  دفاع مقدس هم همانند عاشورا موجب عزت و افتخار ملت ایران شد و تاریخ پر آوازه ای را برای ما رقم زد.

سرهنگ عاشوری افزود: جوان های ما با اخلاص و ایمان خود و با حداقل امکانات توانستند در برابر امپراطوری های بزرگ عالم که در مقابل ما صف آرایی کرده بودند بایستند.

وی اظهار داشت:شهداء همیشه کنار و همراه ما هستند و اگر دل های خود را به آنها پیوند بزنیم هم در دنیا و هم در آخرت سعادتمند خواهیم شد.

وی خطاب به دانش آموزان اعزامی به مناطق عملیاتی جنوب کشور افزود: این سفر تمرینی برای شما دانش آموزان است که موجب می شود با ذره ای کوچک از آن فرهنگ جهاد و شهادت که معادلات جنگ را در طول هشت سال دفاع مقدس که به نفع ما رقم زد آشنا شوید.

وی تصریح کرد: رزمندگان ما برای رسیدن به خدا مشتاقانه پیگیر بوده و در شرایط سخت آن دوران چه در سرمای کردستان و چه در گرمای جنوب با اخلاص و ایمان خود، درخشش های زیادی را خلق کردند.

وی سفر به سرزمین های پاک مناطق عملیاتی جنوب کشور را توفیقی برای دانش آموزان عنوان کرد و گفت: جایی که شما دانش آموزان قدم می گذارید آغشته به خون شهداست ، این مکان ، مکان حزن و اندوه نیست بلکه محل تحول انفس است.

فرمانده سپاه صومعه سرا خاطر نشان کرد: شما دانش آموزان راهی یک سفر معنوی هستید ، جایی که ملائک شاهد عشق بازی بهترین جوان های پاکی بودند که از بهترین لذایذ دنیوی گذشته و جان خود را فدا کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک این مملکت به دست دشمن بیفتد.

سرهنگ عاشوری ابراز امیدواری کرد تا دانش آموزان دختر اعزامی پیوند و ارتباط قلبی خود را با شهداء حفظ کرده و موجب انتقال فرهنگ جهاد و شهادت شوند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی