پنجشنبه 27 تیر 1398
فرماندار صومعه سرا در مراسم اعزام 176 دانش آموز دختر صومعه سرایی به مناطق عملیاتی جنوب:

تفکر و تعمق در مسیر سفر به راهیان نور می تواند متحول کننده زندگی مادی و معنوی انسان باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/09/10 09:57 بازدید: 97

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا مهندس فتح اللهی در مراسم بدرقه زائرین راهیان نور شهرستان صومعه سرا با بیان اینکه برای تداوم این انقلاب زحمات زیادی کشیده شده و خونهای زیادی ریخته شده است گفت؛ وقتی به تمثال شهدا نگاه میکنیم به تشابه سنی بین آنها پی می بریم که همه جوان و بزرگترین سرمایه های خانواده هایشان بودند.

فرماندار صومعه سرا افزود: شهدا برای هدف مقدسشان، با نثار جان خود کاری کردند که تا ابد اینکار باقی و جاودان بماند و قطعا این فداکاری با چیزی قابل جبران نیست.

وی خاطر نشان کرد: این راه راه آنهاست...و در این مسیر قرار گرفتن یعنی قدم در جای پای شهدا گذاشتن است.

فتح اللهی خطاب به دانش آموزان تصریح کرد: سفر به سرزمینهای نور و تفکر و تعمق در این مسیر میتواند متحول کننده زندگی مادی و معنوی شماها باشد و بدانید بهترین سفر دوران زندگیان خواهد بود.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه شهدا معنای واقعی خوب زندگی کردن را برای ما بعنوان یک ره توشه به ارمغان آوردند گفت: قطعا با تلاش در جهت خوب بودن در نقشهای فردی و اجتماعیمان به فضیلتهای بالا دست خواهیم یافت.

گفتنی است ۱۷۶ دانش آموز دختر در قالب ۴ اتوبوس طی سفر ۴ روزه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

فرمانده سپاه صومعه سرا نیز در این مراسم گفت: بعضی از وقایع به اندازه یک تاریخ وسعت و عظمت دارند مثل عاشورا،  دفاع مقدس هم همانند عاشورا موجب عزت و افتخار ملت ایران شد و تاریخ پر آوازه ای را برای ما رقم زد.

سرهنگ عاشوری افزود: جوان های ما با اخلاص و ایمان خود و با حداقل امکانات توانستند در برابر امپراطوری های بزرگ عالم که در مقابل ما صف آرایی کرده بودند بایستند.

وی اظهار داشت:شهداء همیشه کنار و همراه ما هستند و اگر دل های خود را به آنها پیوند بزنیم هم در دنیا و هم در آخرت سعادتمند خواهیم شد.

وی خطاب به دانش آموزان اعزامی به مناطق عملیاتی جنوب کشور افزود: این سفر تمرینی برای شما دانش آموزان است که موجب می شود با ذره ای کوچک از آن فرهنگ جهاد و شهادت که معادلات جنگ را در طول هشت سال دفاع مقدس که به نفع ما رقم زد آشنا شوید.

وی تصریح کرد: رزمندگان ما برای رسیدن به خدا مشتاقانه پیگیر بوده و در شرایط سخت آن دوران چه در سرمای کردستان و چه در گرمای جنوب با اخلاص و ایمان خود، درخشش های زیادی را خلق کردند.

وی سفر به سرزمین های پاک مناطق عملیاتی جنوب کشور را توفیقی برای دانش آموزان عنوان کرد و گفت: جایی که شما دانش آموزان قدم می گذارید آغشته به خون شهداست ، این مکان ، مکان حزن و اندوه نیست بلکه محل تحول انفس است.

فرمانده سپاه صومعه سرا خاطر نشان کرد: شما دانش آموزان راهی یک سفر معنوی هستید ، جایی که ملائک شاهد عشق بازی بهترین جوان های پاکی بودند که از بهترین لذایذ دنیوی گذشته و جان خود را فدا کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک این مملکت به دست دشمن بیفتد.

سرهنگ عاشوری ابراز امیدواری کرد تا دانش آموزان دختر اعزامی پیوند و ارتباط قلبی خود را با شهداء حفظ کرده و موجب انتقال فرهنگ جهاد و شهادت شوند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی