سه شنبه 4 تیر 1398

فرمانده جدید سپاه پاسداران ناحیه صومعه سرا معارفه شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/17 14:30 بازدید: 170

طی آیینی «سرهنگ پاسدار کیا عاشوری» تکریم و «سرهنگ پاسدار سید حسن حسینی» به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه صومعه سرا معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا،مهندس فتح اللهی فرماندار صومعه سرا در آیین تکریم و معارفه فرماندهان سپاه پاسداران صومعه سرا که در مصلای نماز جمعه برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش های سرهنگ عاشوری فرمانده اسبق سپاه ناحیه صومعه سرا،اظهار کرد: سپاه پاسداران متولد انقلاب اسلامی است.

وی افزود: دفاع از انقلاب اسلامی، پاسداری از اندیشه های انقلاب و امام راحل و صیانت از مردم و رهبری مهمترین اولویت سپاه پاسداران است.

فتح اللهی با بیان اینکه سرهنگ عاشوری همواره در تمامی فعالیت های اجرایی، بحران ها، سیل، آتش سوزی، انتخابات و...همراه ما بوده اند، خاطرنشان کرد: سرهنگ عاشوری همواره در راستای حفظ و صیانت از آرمان های نظام و انقلاب گام برداشته اند.

وی با بیان اینکه به سهم خود از تلاش های سرهنگ عاشوری قدردانی می کنم، خاطرنشان کرد: امیدست در سمت جدید نیز منشا خیر و برکات باشند.

فرماندار صومعه سرا در خاتمه با بیان اینکه مسئولیت برای ما یک امانت است، اظهار کرد:باید از توفیق خدمتگزاری در راستای عمران و آبادانی و خدمت به مردم و حفظ آرمانهای نظام و انقلاب استفاده کنیم.

سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان در این آیین با اشاره به فرا رسیدن سالروز عملیات کربلای 5، اظهار کرد:مقام معظم رهبری از شب های عملیات کربلای 5به عنوان لیله القدر انقلاب اسلامی یاد می کنند.

وی با بیان اینکه شهدا ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند، افزود: پاسداری از انقلاب تنها با شعار و ادعا از دفاع ممکن نیست بلکه نیازمند ایثار و شهادت است.

سردارعبدالله پور با بیان اینکه امروز جوانگرایی اولویت امروز سپاه است، خاطرنشان کرد:امروز یکی از فرماندهان جوان مسئولیت سپاه ناحیه را بر عهده خواهند گرفت.

وی به 7بار حضور سرهنگ حسینی فرمانده جدید سپاه ناحیه صومعه سرا در سوریه اشاره کرد و گفت:سرهنگ حسینی جوانی با استعداد،سرشار از هوش و توانمندی است و در بخش های مختلف مسئولیتی همواره موفق ظاهر شده اند.

فرمانده سپاه قدس گیلان یادآور شد: سرهنگ عاشوری فرمانده اسبق سپاه صومعه سرا در دوران مسئولیت خود فوق العاده موفق بوده اند و رضایت مردم و مسئولین گویای این ادعا است.

وی با اشاره بر اینکه امروز سپاه پاسداران بیشتر فعالیتهای خود را در مسجد و با حضور مردم برگزار می کند، گفت:دلیل این است که اصلی ترین وسیله کار سپاه در پاسداری از انقلاب خود مردم هستند.تمام قدرت سپاه از مردم است.

سردار عبدالله پور با تاکید بر اینکه مسجد کانون اصلی انقلاب است، تصریح کرد:سپاه در بحث محرومیت زدایی از ظرفیت مردمی استفاده می کند.متاسفانه پس از انقلاب انجام امور فرهنگی، اجتماعی، به کانون های سپرده شد.

وی با بیان اینکه محوریت مسجد روحانیت است، افزود:اسلام نیز حول محور روحانیت است.مسجد باید محور فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی، و...باشد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه سپاه چیز محرمانه ای جز مسائل امنیتی ندارد، تصریح کرد:نظام سلطه علیه انقلاب برنامه ریزی و توطئه انجام می دهند و افرادی که تصور می کنند رابطه ما با آمریکا خوب است اشتباه می کنند.آمریکاچون گرگ درنده می باشند.

وی به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه مساجد سنگر هستند اشاره کرد و گفت:سپاه بازوان کمکی برای نیروهای مسلح و اطلاعات است.سپاه وظیفه عموم بخشی انقلاب را بر عهده دارد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی