پنجشنبه 2 خرداد 1398

صومعه سرا شهر ابریشم است ولی امروز خبری ازابریشم در شهرستان نیست

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/12/16 10:30 بازدید: 101

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، جلسه شورای اداری  با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور در محل فرمانداری صومعه سرا برگزار شد.

مهندس فتح اللهی فرماندار صومعه سرا در این جلسه به افتتاح قطار با حضور رئیس جمهور در گیلان اشاره و اظهار کرد: راه اندازی قطار یکی از بزرگترین نیاز استان گیلان بود که امروز شاهد افتتاح آن توسط رئیس  جمهور بودیم.
وی با بیان اینکه صومعه سرا دارای ۱۲۵هزار جمعیت،  سه بخش و ۷ دهستان است افزود: این شهرستان علاوه بر مناطق کوهستانی، جنگلی و منابع تاریخی و...دارای ۱۳رودخانه و تالاب است.
فتح اللهی با بیان اینکه این شهرستان صومعه سرا ۵۵۰شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است، خاطرنشان کرد: سالانه بیش از ۸میلیون مسافر و گردشگر وارد شهرستان می شود.۹۰درصد این آمار از شهرستان عبور می کنند که نشان از وجود ظرفیت و پتانسیل شهرستان و اهمیت ایجاد زیرساختهای لازم است.
وی با اشاره بر اینکه ایجاد زیرساختها منجر به ایجاد اشتغال می شود، خاطرنشان کرد: اگر به موضوع اشتغال در شهرستان توجه شود بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی رفع می شود.
فتح اللهی افزود: استفاده از پتانسیل های موجود در شهرستان در زمینه گردشگری می تواند اثراتی را در ایجاد اشتغال پایدار و کاهش نرخ بیکاری داشته باشد.
وی با بیان اینکه صومعه سرا شهر ابریشم است ولی امروز خبری از آن در شهرستان نیست،گفت: ۷۰۰هکتار از اراضی مربوط به ابریشم در شهرستان بلااستفاده مانده است.این صنعت در شهرستان نیازمند توجه ویژه دولت است.این مهم می تواند تاثیر مستقیمی بر روند توسعه شهرستان داشته باشد.
فرماندار صومعه سرا به اشتغال ۳هزار نفری صنعت ابریشم در شهرستان در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: در بحث آثار تاریخی علاوه بر وجود آثار تاریخی در شهرستان،تمدن نیز وجود دارد.
وی با بیان اینکه شهرک تاریخی هفت دغنان یک پتانسیل برای شهرستان است،تصریح کرد: احیای این شهرک برای بسیاری از جوانان اشتغال ایجاد می کند.شهرک تاریخی  هفت دغنان نیازمند توجه ویژه است.
وی با بیان اینکه متاسفانه شهرستان از نظر بیکاری آمار خوبی ندارد،ادامه داد: تالاب صومعه سرا یکی از پتانسیل های این شهرستان است. تالاب باید برای شهرستان رشد و توسعه را به ارمغان آورد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی