شنبه 27 مهر 1398
معاون سیاسی ، امنیتی واجتماعی استانداری گیلان در شورای اداری صومعه سرا :

همه مدیران موظف به اجرای برنامه های دولت تدبیر و امید بر مبنای قانونمداری، امانتداری و اخلاق محوری هستند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/01 13:58 بازدید: 175

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، دکتر ارسلان زارع در جلسه شورای اداری که با محوریت معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری صومعه سرا و بخشدار میرزاکوچک در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت شهید آیت الله بهشتی، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات نخستین شورای انقلاب اسلامی و ارکان مؤثر جمهوری اسلامی ایران، تدوین قوانین مترقی این نظام بر مبنای شرع و دین مقدس اسلامی است.

وی با بیان اینکه آیت الله بهشتی یکی از کسانی بودند که نقش بسیار مؤثری در تدوین قوانین پس از تشکیل مجلس خبرگان برای تدوین قانون اساسی و شکل گیری ساختار امروزی قوه قضائیه در آن زمان داشتند، افزود: به همین دلیل معاندین به مردم و انقلاب نتوانستند در طولانی مدت حضور ارزشمند آیت الله بهشتی را تحمل کنند و در یک حادثه تروریستی ایشان و ۷۲ تن از بهترین خدمتگزاران به این مردم را به شهادت رساند.

زارع با بیان اینکه انقلاب اسلامی و مردم ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواه مورد تهدید تروریست‌های معاند به اشکال مختلف بوده اند، خاطرنشان کرد: امروز بیش از چهار دهه از عمر با عزت جمهوری اسلامی می گذرد. این تهدیدها به اشکال مختلف همواره وجود دارد.

وی با اشاره به اقدامات شایسته مسئولان نظام در رأس آنها رهبری معظم و دولت با دیپلماسی پویا و فعال برای صیانت و احقاق حق مردم و نظام در صحنه های بین المللی، تصریح کرد: در سوی مقابل رئیس جمهور آمریکا پس از توفیقات ایران در راستای تدوین برجام دولت خود را از برجام خارج و با سیاست‌ها و روش‌ها متناقض تلاش کرد اقداماتی علیه نظام انجام دهد.

زارع با اشاره به اینکه در موضع گیری دوگانه و متنافض ترامپ و آمریکا در ماجرای نفتکش ها و همچنین ساقط شدن پهباد این کشور توسط نیروهای مسلح و سپاه، تصریح کرد: معتقدم وجود وفاق و اجماع نظر در دیپلماسی فعال کشور بر اساس منویات مقام معظم رهبری سبب بروز چنین رفتارهای از سوی مقامات آمریکایی شده است.

وی با اشاره به تغییر ساعات کاری دستگاهها، تصریح کرد: کاهش زمان کاری دستگاه ها به معنای کم شدن وظایف و مسئولیت های روسای دستگاه ها و نهاد استان نیست؛ بلکه آنها باید تلاش بیشتری در راستای حل مشکلات مردم و حضور میدانی در میان آنها داشته باشند.

زارع با بیان اینکه این جلسه با محوریت معارفه معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری صومعه سرا و بخشدار میرزاکوچک برگزار شده است، اظهار کرد: همه روسا می دانند مسئولیت امانتی از سوی مردم به آنها برای اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی و تلاش مضاعف برای حل مشکلات مردم است. مسئولان باید در اجرای برنامه ها و سیاست و منویات رهبری معظم و دولت گام بردارند.

در پایان این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های محمد نعمت پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی سابق فرمانداری صومعه سرا محمد حیدری به عنوان معاون جدید سیاسی، امنیتی، اجتماعی فرمانداری و پرویز روا به عنوان بخشدار میرزاکوچک معرفی شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی