شنبه 27 مهر 1398
فرماندار صومعه سرا در جلسه ساماندهی رودخانه ها و آب بندان های شهرستان صومعه سرا مطرح نمود؛

اجرای دقیق دستورالعمل ساماندهی رودخانه ها و آب بندان ها در جهت کاهش آسیب ها بسیار ضروری است ومنافع بسیاری برای عموم مردم خواهد داشت.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/13 10:10 بازدید: 123

به گزارش پایگاه اطاع رسانی فرمانداری صومعه سرا ، جلسه ساماندهی رودخانه ها و آب بندان های شهرستان صومعه سرا صبح امروز به ریاست سیدجلال سیدمحمدی در دفتر فرماندار برگزار شد.


فرماندار صومعه سرا در ابتدای جلسه با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) ، روز دختر و آغاز دهه کرامت بیان داشت که بایستی با انجام برنامه های مختلف در حوزه فرهنگی و مذهبی این ایام را گرامی بداریم.

وی در ادامه بیان داشت ، با توجه به اقدامات صورت گرفته در حوزه ساماندهی رودخانه ها هر چقدر بتوانیم در برنامه ریزی خوب عمل کنیم می توانیم پاسخگوی نیازها بوده و برای پیشگیری از حوادث احتمالی آینده و جلوگیری از خسارتهای عمرانی ، کشاورزی و ... اقدام نماییم.اجرای دقیق دستورالعمل ساماندهی رودخانه ها و آب بندان ها در جهت کاهش آسیب ها بسیار ضروری است.

وی در ادامه تأکید نمود که متولیان جهت اجرای درست این دستورالعمل اقدام نمایند که اجرای دقیق دستورالعمل منافع بسیاری برای عموم مردم خواهد داشت. در نقاط مختلف استان متأسفانه شاهد این هستیم که ساخت و سازهایی در حریم و همچنین در بستر رودخانه ها صورت گرفته که به دلیل رعایت نکردن اصول اولیه ساخت و ساز در معرض خطر قرار دارند و به دلیل سهل انگاری خود در حوادث باری بر روی دستگاههای اجرایی خواهند بود . در زمینه ساخت و ساز در حریم رودخانه ها بایستی از ابتدا اخطارهای لازم داده شود تا از حریم و بستر رودخانه ها حراست گردد.

در ادامه جلسه طرح هایی که در رودخانه های مختلف شهرستان در حال اجرا بوده و یا نیاز به اجرای عملیات ساماندهی دارند مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی