شنبه 27 مهر 1398
معاون عمرانی فرمانداری؛

تفکیک زباله از مبدا مهمترین اصل در مدیریت پسماند است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/17 13:59 بازدید: 75

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، جلسه کارگروه مدیریت پسماند به ریاست مهندس توفیقی معاون عمرانی فرمانداری در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

توفیقی در این جلسه با اشاره به اهمیت حضور بخشداران و شهرداران در این جلسه اظهار کرد: مجری بحث پسماند بخشداران و شهرداران هستند.

وی با بیان اینکه در خصوص موضوع پسماند و تفکیک زباله به هر میزان صحبت کنیم کم ولی نیاز است، اظهار کرد: استان گیلان استانی گردش پذیر و دارای پتانسیل و ظرفیت های بالای جذب گردشگر است. حفظ این مواهب موجود در استان و شهرستان حفظ  و نگهداری زیبایی ها را می طلبد.

توفیقی بر فرهنگسازی در خصوص حفظ این زیبایی تاکید و خاطرنشان کرد: نیاز است از پتانسیل های موجود در استان و شهرستان در جهت کسب و کار، ایجاد رونق اقتصادی، معرفی پتانسیل ها به گردشگران و...استفاده شود.

وی با بیان اینکه زیباسازی، نظافت، فرهنگ استفاده از طبیعت توسط ما و گردشگران از مباحث مرتبط با موضوع پسماند است، گفت: سایر استانها کمتر با موضوع پسماند درگیر هستند؛ چرا که دفن بهداشتی زباله را دارند. بالا بودن سطح آبهای زیرزمینی در استان جوابگوی دفن بهداشتی زباله نیست.

توفیقی با بیان اینکه در برخی از استانهای از دفن بهداشتی زباله برق، گاز تولید می کنند، گفت: تفکیک زباله از مبدا مهمترین اصل در مدیریت پسماند است. لازم است پسماندها برای جلوگیری از خطرات زیست محیطی مدیریت شوند.برای این کار می توان از ظرفیت بخش خصوصی بهره برد.

 

 

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی