جمعه 29 شهریور 1398

شرکت تعاونی توسعه و عمران یک ظرفیت بزرگ برای شهرستان و متعلق به تک تک شهروندان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/10 13:28 بازدید: 70

دیدار رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعاونگران شهرستان صومعه سرا با سیدجلال سیدمحمدی فرماندار صومعه سرا به مناسبت هفته تعاون.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، سیدجلال سیدمحمدی در این دیدار، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: تعاون برنامه مهم و گام بزرگی در رونق اقتصاد و اشتغال کشور است.

وی با بیان اینکه تعاونی ها پتانسیلی توانمند هستند، افزود: توجه به تعاونگران می تواند توان اقتصادی و ظرفیت بالقوه موجود را به بالفعل تبدیل کند.

سیدمحمدی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته حضور مردم، تعاونگران در عرصه اقتصادی حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: بسیاری از امور را می توان به بخش خصوصی واگذار کرد. واگذاری امور به بخش خصوصی از رویکردهای دولت است.

وی تصریح کرد: نگاه و رویکرد دولت به تعاونی ها است؛ دولت توجه بیشتری را نسبت به ایجاد فضای مشارکت مردم در قالب تعاونی ها ایجاد کرده است.

سیدمحمدی با بیان اینکه تعاونی ها رقیب دولت نیستند، افزود: تعاونی ها می توانند در گردش اقتصادی کشور نقش مهمی را ایفا کنند. می توان بسیاری از کارها را به تعاونی ها واگذار کرد.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه باید تعاونی ها را در اقتصاد کشور و گردش اقتصادی و اشتغالزایی دخیل کرد، گفت: لازم است فضای مشارکت را برای عموم مردم فراهم کرد.

وی به مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور اشاره کرد و ادامه داد: علی رغم مسائل و مشکلات مختلفی که دشمنان برای کشور ما ایجاد کرده اند، با تلاش نخبگان کشور ما جز 20کشور بزرگ اقتصاد دنیا است. طی سالهای اخیر تحولات گسترده ای در این زمینه داشته به گونه ای که گردش اقتصادی و میدان را برای فعالیتهای اقتصادی بخش تعاون سخت کرده اند.

فرماندار صومعه سرا ضمن قدردانی از مجموعه فعالیتهای صورت گرفته در سطح شهرستان در حوزه تعاون، اظهار کرد: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان به عنوان یکی از شرکتهای تعاونی شهرستان، ظرفیت بزرگی برای شهرستان و متعلق به تک تک شهروندان است. باید به گونه ای حرکت و برنامه ریزی داشته باشیم که همه مردم نسبت به آن احساس تعلق داشته باشند.

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی