جمعه 29 شهریور 1398

لازم است در راستای بهره مندی شهروندان از فضاها و امکانات شهری برنامه های شایسته ای داشته باشیم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/13 13:38 ویرایش : ‎1398/06/13 13:39 بازدید: 57

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، جلسه منطقه بندی شهری به ریاست سیدجلال سیدمحمدی فرماندار صومعه سرا و با حضور مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار صومعه سرا اظهار کرد: این جلسه در راستای طرح محله بندی شهری و به صورت تخصصی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه لازم است نسبت به امور شهری در راستای فضای فیزیکی شهر و بهره مندی معنوی شهروندان از فضاها و امکانات برنامه های شایسته ای داشته باشیم، افزود: نیازمند اجرای طرحهای مناسب، دقیق و علمی هستیم تا فضایی بهتر فراهم شود.

فرماندار صومعه سرا اظهار کرد: اجرای طرحها به صورت علمی می تواند در راستای ارتقای کیفیت زندگی مفید واقع شود.

در ادامه مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه صومعه سرا در اجرای طرح محله بندی شهری پیش قدم بوده است، افزود: سالها پیگیر طرح مدیریت شهری بوده ایم تا برای جلوگیری از دوباره کاری ها و..در شهرها مدیریت واحدی حاکم شود.

وی با بیان اینکه وزارت کشور در دو مبحث به جد پیگیر است و ما در قدمهای اول هستیم، گفت: طریقه و روش درست اداره شهر در تهیه برنامه محله بندی و برنامه عملیاتی-راهبردی شهر و شهرداری ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند.باید با برنامه به جلو حرکت کنیم.

عباسقلی زاده ادامه داد: نحوه توزیع خدمات شهری و امکانات شهری بین محلات، توزیع بهنگام خدمات از دلایل اصلی است که در موضوعات مختلف شهری با آن مواجه می شویم.

وی ایجاد نشاط و مشارکت اجتماعی را از اهداف وزارت کشور در طرح محله بندی شهری دانست و عنوان کرد: با اجرای این طرح می توان برنامه خوبی را برای آینده شهر تضمین کنیم.

عباسقلی زاده به تفاوت این طرح با طرح جامع و تفصیلی اشاره کرد و گفت: در طرح جامع جنبه های فیزیکی شهر بررسی می شود اما در برنامه های راهبردی از ابعاد مختلف اقتصادی اجتماعی و...به شهر نگاه می شود.

 

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی