جمعه 29 شهریور 1398

به دنبال ایجاد سایت یا مجتمع اداری در شهرستان هستیم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/14 13:50 بازدید: 69

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، سیدجلال سیدمحمدی در جلسه ای که با محوریت بررسی روند اجرایی طرح سرمایه گذاری اشتغال برکت(سحاب) و تامین زمین جهت احداث مجتمع اداری شهرستان صومعه سرا با حضور مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: امیدست بتوانیم در این ایام در راستای اشاعه، تقویت و تبیین شعائر حسینی و فرهنگ عاشورا قدم برداریم.

وی با بیان اینکه طی ارتباطات و تلاش های نماینده شهرستان در مجلس با ستاد اجرایی حضرت امام خمینی(ره) امکانات بسیاری برای شهرستان جذب شده است، افزود: شهرستان صومعه سرا از نظر ساختمان ادارات وضعیت خوبی ندارد.

سیدمحمدی با بیان اینکه 12اداره این شهرستان استیجاری و ساختمانشان وضعیت خوبی ندارند، افزود: یکی از دغدغه های ما از ابتدای امر وضعیت این ادارات بوده است.

وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد سایت یا مجتمع اداری در شهرستان هستیم، خاطرنشان کرد: اداراتی چون  اوقاف، صمت، بیمه سلامت، تعاون روستایی، تبلیغات اسلامی، میراث فرهنگی و...فاقد زمین لازم برای استقرار واحد اداری خود هستند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع راه اندازی سایت اداری و اداراتی که به دنبال زمین جهت استقرار واحد خود هستند برای ما در اولویت و حائز اهمیت است، گفت: موضوع دوم این جلسه طرح سحاب است.

سیدمحمدی با بیان اینکه طرح سحاب(بنیاد برکت) در راستای ایجاد اشتغال در مناطق محروم بویژه مناطق روستایی است که مرتبط با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)است، ادامه داد: بنیاد برکت در حال انجام اقداماتی در مناطق محروم شهرستان بویژه در بخش گوراب زرمیخ است که در صورتی که به بتوانیم این طرح را به خوبی اجرا کنیم درصد برخورداری مردم بویژه جوانان در روستاها از این طرح بیشتر می شود و توانسته ایم میزان برخورداری و خوداشتغالی اهالی را در سطح گسترده فراهم کنیم.

در ادامه کرمی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)ضمن قدردانی از تلاش های  مسئولین در راستای خدمت به مردم، با اشاره به موضوع تامین زمین برای احداث اداراتی که فاقد زمین و فضای لازم و مناسب هستند، اظهار کرد: با تلاش های مسئولین و نماینده شهرستان در مجلس زمین دو اداره این شهرستان تامین شده است.

وی با بیان اینکه زمین های ستاد اجرایی فرمان امام(ره)در صومعه سرا در اولویت واگذاری به ادارات خود شهرستان است، افزود: با مابقی اداراتی که متقاضی دریافت زمین هستند همکاری لازم صورت می گیرد. زمینها از لحاظ واگذاری مشکلی خاصی ندارند.

کرمی با اشاره به اجرای سه طرح سحاب، اسمان و آفتاب با هدف توسعه روستایی، اشتغالزایی و محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: طرح سحاب در قالب اقدام فردی، طرح افتاب به صورت گروهی و طرح آسمان به صورت تیمی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه طرح سحاب در این شهرستان به صورت زیربنایی در حال اجرا است و افرادی به صورت تسهیلگر در حال فعالیت هستند، ادامه داد: محوریت این طرح بر عهده فرمانداری است.

کرمی با بیان اینکه برای صومعه سرا  300طرح اشتغالزایی شناسایی دیده شده است، تصریح کرد: تسهیلگران با مراجعه به روستاها توانمندی ها را شناسایی می کنند.برای هر طرح تا سقف 40میلیون تومان تهسیلات دیده شده است.

وی در خاتمه متذکر شد: هدف از اجرای طرح سحاب توانمندسازی، ایجاد اشتغال، توان افزایی اقتصادی، توانبخشی به تولیدات روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستایی است.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی