جمعه 29 شهریور 1398
فرماندار صومعه سرا گفت:

بالفعل شدن پتانسیل های شهرستان نیازمند برنامه ریزی، مدیریت و استفاده درست از ظرفیتها است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/16 10:43 بازدید: 104

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، سیدجلال سیدمحمدی در نشست هم اندیشی طرح گردشگری 2020 که در سالن اجتماعات فرمانداری صومعه سرا برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)با بیان اینکه امیدست بتوانیم در این ایام در راستای تببین اهداف قیام عاشورا و تعمیق فرهنگ عاشورا، پیام آزادگی و آزادمردی در جامعه گام برداریم،اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه اجرای طرح 2020 است. این طرح در راستای توسعه گردشگری در شهرستان ها و استان های کشور است.

 وی با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا از ظرفیتها و توانمندی های بالایی در ابعاد مختلف از جمله گردشگری برخوردار است، افزود: به بالفعل درآوردن پتانسیل های بالقوه شهرستان نیازمند برنامه ریزی، مدیریت، درایت و استفاده درست از ظرفیتها و توانمندی ها است.

سیدمحمدی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح تسهیل پتانسیل، بالفعل درآوردن و توسعه گردشگری در ابعاد مختلف است، خاطرنشان کرد: امروزه گردشگری به عنوان یک صنعت پردرامد در دنیا شناخته شده است و بسیاری از کشورها با استفاده از درآمدهای حاصل گردشگری بودجه خود را تامین می کنند و گردشگری به درآمد شاخصشان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورها دارای پتانسیل و توانمندی در حوزه گردشگری طبیعی نیستند ولی آنچه آنها را در این زمینه موفق کرده شناخت سرمایه گذاری درست و استفاده از سرمایه ها است که توانسته اند در سطح دنیا به عنوان کشورهای مشهور در زمینه گردشگری خود را مطرح کنند.

سیدمحمدی متذکر شد: کشور ما با برخورداری از ظرفیتهای طبیعی، تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و... یکی از ده کشور مهم دنیا  در این زمینه ها است ولی کمترین بهره را در حوزه گردشگری برده است؛ لازم است در این زمینه با برنامه ریزی  مناسب و ایجاد درآمد لازم برای منطقه، استان و کشور استفاده خوبی را از توانمندی های خود داشته باشیم.

وی در خاتمه اظهار کرد: امیدست بتوانیم با همکاری شما زمینه را برای فعالیت های گردشگری، تعمیق و توسعه صنعت گردشگری در شهرستان فراهم کنیم.

در ادامه شجاع مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه صومعه سرا دارای پتانسیل های بالایی است، اظهار کرد: صومعه سرا دارای تالاب بسیاری زیبا به عنوان یکی از جاذبه ها است.

وی با بیان اینکه پایین رفتن آب دریا بر تالاب نیز اثرگذار بوده است، افزود: مدیریت در تالاب بسیار ضعیف است؛ تالاب ثروت ملت ایران است و تنها به گیلان، انزلی و صومعه سرا تعلق ندارد.

شجاع با بیان اینکه ابریشم و توتون از ظرفیتهای صومعه سرا است، خاطرنشان کرد: گیلان دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است.اما دارای اثر ثبت جهانی نیست.

وی با بیان اینکه جنگل های هیرکانی تنها ثبت جهانی شده است، گفت: در صومعه سرا استعداهای بسیاری در حوزه  زراعت، نیشکر و...وجود دارد.ما موقعیت خوب طلایی را به دلیل عدم داشتن زیرساختهای خوب به گیلان از دست داده ایم.

شجاع به موضوع خرید اراضی زراعی کشاورزان اشاره کرد و گفت: طرح 2020این امکان را می دهد به عنوان یک کار سرمایه گذاری مکان یابی و نقطه یابی کنیم که در کجا چه نوع پروژه گردشگری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه انسجام مردمی باید وجود داشته باشد، ادامه داد: طرح گردشگری 2020استفاده از توانمندی ها با استفاده از آمایش سرزمینی است.باید بتوانیم با برنامه ریزی درست ظرفیتهای شهرستان را شناسایی کنیم.

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی