جمعه 29 شهریور 1398

دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/17 14:21 بازدید: 76

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس به ریاست سیدجلال سیدمحمدی فرماندار صومعه سرا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

سیدجلال سیدمحمدی در این جلسه ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی با بیان اینکه امیدست بتوانیم در این شب ها و روزهای پرفضیلت در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی گام برداریم، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس از افتخارات ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس عزت و اقتدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است، افزود: هفته دفاع مقدس هفته ای است که باید آن را با پاسداشت رشادتها و ایثارگری های مردان و زنان به هفته عزتمند و پرافتخار تبدیل کنیم.

سیدمحمدی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس برگ زرین و پرافتخاری در تاریخ انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: امروز با گذشت 30سال از ایام عزت و افتخار، ایثار و شهادت وظیفه ما جزء پاسداشت ایثارگری ها چیز دیگری نیست.

وی بر ضرورت انتقال درست ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان تاکید کرد و گفت: باید ارزش های ماندگار دوران دفاع مقدس را به درستی به نسل جوان انتقال دهیم.

سیدمحمدی با بیان اینکه دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده است، تصریح کرد: با تقویت ارزش های دفاع مقدس در مسیر عزت و سربلندی و افتخار کشور گام برداشته ایم.

وی با بیان اینکه وظیفه ما پاسداری و ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس است، ادامه داد: ضروری است در راستای پاسداشت این هفته برنامه ریزی مطلوبی صورت گیرد.

سیدمحمدی با بیان اینکه  ایثار، گذشت، فداکاری، جانفشانی تنها در یک مقطع تاریخی ماندگار نیست و جامعه ما همواره نیازمند این ویژگی ها است، گفت: وجود این ارزش ها می تواند جامعه ما را ماندگار کند.

وی با بیان اینکه این هفته صرفا متعلق به نهاد و دستگاه خاصی نیست، تصریح کرد: این هفته متعلق به همه دستگاهها و مردم است.

سیدمحمدی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور ایثار و ایمان رزمندگان اسلام است، گفت: نیاز است برای باشکوه برگزار کردن برنامه ها همه در اجرای آن مشارکت داشته باشند.

وی بر مشارکت مسئولین در گرامیداشت هفته دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: هفته دفاع مقدس جشن عزت، اقتدار، مقاومت جمهوری اسلامی است.

 

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی