شنبه 27 مهر 1398

روند لایروبی و ساماندهی رودخانه های شهرستان تسریع پیدا کرده است/ضرورت نظارت کارشناسی و مستمر در روند اجرای پروژه ها در بحث لایروبی و ساماندهی رودخانه ها

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/11 12:46 بازدید: 72

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، جلسه ساماندهی رودخانه ها به ریاست سیدجلال سیدمحمدی فرماندار صومعه سرا برگزار شد.

سیدمحمدی در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی، با بیان اینکه روند اجرای لایروبی و ساماندهی رودخانه های شهرستان صومعه سرا از ماههای پیش آغاز شده است، اظهار کرد: روند لایروبی و ساماندهی رودخانه های این شهرستان این روزها تسریع پیدا کرده و روند خوب و مناسبی را دارد.

وی با بیان اینکه همه اقدامات در راستای کاهش خطرات احتمالی سیل در حال انجام است، افزود: ساماندهی و مناسب سازی رودخانه ها در راستای تسهیل روند زندگی مردم در حال انجام است.اگر قرار باشد به معنای واقعی سیل رخ دهد این اقدامات مانع نمی شود بلکه خطرات احتمالی را کاهش می دهد.

سیدمحمدی خاطرنشان کرد: لازم است لایروبی رودخانه ها هر از چند گاهی صورت گیرد تا جریان حرکت آب در بستر رودخانه تسهیل و تسریع یابد.

وی با بیان اینکه لازم است برنامه ریزی های صورت گرفته اجرایی شود، گفت: ضروری است اقدامات دیواره سازی و ایمن سازی حاشیه رودخانه ها انجام شود.

سیدمحمدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای شیوه نامه ساماندهی رودخانه ها از 4-5ما گذشته، تصریح کرد: امیدست در فرصت باقیمانده و آغاز بارندگی ها در این فصل بخش اعظم رودخانه ها لایروبی وایمن سازی شوند.

وی با بیان اینکه مردم انتظار دارند اقدامات ایمنی و رفع نقاطی که خطرآفرین هستند انجام شود، ادامه داد: انجام دیواره سازی و ایجاد بسترهای حائل در برابر ایمن سازی سیل از اقدامات ضروری است.بحث نظارت مستمر و کارشناسی در این خصوص  باید جدی گرفته شود.

سیدمحمدی با تاکید بر نظارت عملی و مستمر در روند اجرای پروژه ها در بحث لایروبی و ساماندهی رودخانه ها، گفت: باید با انجام اقدامات لازم خطرات احتمالی را کاهش دهیم.نباید فرصت را از دست داد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات گذشته و تصویب مصوبه، خاطرنشان کرد: در جلسه گذشته مصوب شد رودخانه های منتهی به تالاب لایروبی شود که اداره محیط زیست شهرستان اقداماتی را آغاز کرده است که جای تشکر دارد.

فرماندار صومعه سرا در پایان با بیان اینکه صومعه سرا شهرستانی جلگه ای و با کمترین بارندگی سطح آب رودخانه ها بالا می آید، گفت: تعدادی از پل های شهرستان در تهدید هستند و مشکلاتی برای این پل ها ایجاد شده است که ضروی است برای رفع نگرانی ها اطراف این پل ها لایروبی شود.

 

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی