جمعه 22 آذر 1398
فرماندار صومعه سرا:

صومعه سرا در حوزه های مختلف حرفی برای گفتن دارد/وضعیت تالاب ناخوشایند است/امانت دار آرای مردم هستیم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/09/05 14:59 بازدید: 67

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، سیدجلال سیدمحمدی فرماندار صومعه سرا در جلسه شورای اداری که با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری صومعه سرا برگزار شد،  با بیان اینکه صومعه سرا یکی از شهرستانهای مهم استان می باشد، اظهار کرد: طی سالهای گذشته اقدامات خوبی در راستای توسعه شهرستان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه صومعه سرا در برخی از شاخص ها که به عنوان شاخص عمرانی و توسعه و پیشرفت شهرستان مطرح می شود از شاخص های کشوری جلوتر است، افزود: این شهرستان در حوزه آسفالت راه روستایی حدود 68درصد از آسفالت برخوردار است این در حالیست که میانگین آسفالت در استان 54درصد است.

سیدمحمدی با بیان اینکه  در حوزه گازرسانی 100درصد مناطق روستایی و شهری صومعه سرا برخوردار هستند، خاطرنشان کرد:  شاخص صومعه سرا در حوزه آب شرب بهداشتی 80درصد است.

وی با بیان اینکه  بافت اصلی صومعه سرا روستایی و در حوزه کشاورزی است، گفت: صومعه سرا دومین شهرستان در راستای  برخورداری از اراضی شالیکاری است.

سیدمحمدی با بیان اینکه 55درصد اراضی صومعه سرا تجهیز می باشد  و 60درصد کاشت به روش مکانیزاسیون صورت می گیرد، گفت: 90درصد  برداشت محصولات با استفاده از ماشین آلات کشاورزی انجام می شود.

وی با بیان اینکه  این شهرستان در صنوبرکاری مقام دوم را دارا است، تصریح کرد: جنگل های صنوبر صومعه سرا را به قطب اصلی  و یکی از فعالیتهای اصلی شهرستان تبدیل کرده است.

فرماندار صومعه سرا با یادآوری اینکه فعالیتهای مختلفی در سطح شهرستان در حوزه های عمرانی و توسعه زیرساختها در حال انجام است، متذکر شد:  در حال حاضر 4-5پروژه ملی در شهرستان در حال انجام است.

وی بزرگراه چهار بانده کردن محور فومن -پونل با اعتبار 63میلیاردی، چهار بانده کردن محور طاهرگوراب-ماسال با اعتبار 26میلیاردی، جاده خمام-پیربازار و ضیابر با اعتبار اختصاص یافته 10میلیارد تومانی را از جمله پروژه های در دست اجرا دانست و عنوان کرد: صومعه سرا در مسیر پروژه اتصال خط ریلی رشت-آستارا قرار دارد که دو ایستگاه برای آن تعبیه شده و تملک اراضی بخش اعظمی در روستاهای ضیابر انجام شده است. مجموعه این اقدامات صومعه سرا  را به یک معبر بزرگ ارتباطی شمال به جنوب تبدیل می کند و در آینده این شهرستان را می تواند متحول کند.

سیدمحمدی ضمن قدردانی از تلاش های نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شهرستان در حوزه های مختلف حرفی برای گفتن دارد، ادامه داد: شهرستان صومعه سرا از جهاتی نیازمند توجه، ترمیم، تقویت و نوسازی است.

وی با تاکید بر اینکه شبکه آب روستایی، برق  شهرستان نیازمند توجه و ترمیم است، افزود: اگرچه در طی ماههای اخیر تلاش های بسیاری در این حوزه ها انجام شده است اما نیازمند تقویت و ترمیم است.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه در دو ماه گذشته دو سیل در شهرستان رخ داده است، متذکر شد:متاسفانه این سیلاب علاوه بر خسارات مالی به ابنیه، زیرسازی کشاورزی و... جان یک نفر را در شهرستان گرفت.

وی با بیان اینکه 13رودخانه از ماسال، فومن و شفت به صومعه سرا سرازیر می شود، گفت: بواسطه جلگه ای بودن  و مسطح بودن سرعت تخلیه سیل در شهرستان کند است.

سیدمحمدی با بیان اینکه رودخانه های شهرستان به سمت تالاب حرکت می کند و این در حالیست که تالاب دارای وضعیت ناخوشایندی است و ظرفیت پذیرش سیلاب ها را ندارد، تصریح کرد:بارها مشاهده شده است که با پس زدن آب 23روستای ساحلی تالابی ما 2-3بار در سال دچار آبگرفتگی  و خسارات زیادی می شوند.

وی با یادآوری اینکه در دو سه سیل اخیر 1050واحد ما زیر آب رفته اند، گفت:93پل، 10کیلومتر راههای روستایی، اراضی کشاورزی،  هفت واحد مرغداری، دچار صدمه و تخریب شده اند.

سیدمحمدی با بیان اینکه با کوچکترین بارندگی آب رودخانه های صومعه سرا سرازیر می شود، گفت:در حال حاضر در 4-5نقطه از شهرستان به صورت همزمان لایروبی در حال انجام است.

وی با اشاره بر اینکه اقداماتی در راستای رسوب گذاری و لایروبی حاشیه جنوبی تالاب به سمت صومعه سرا توسط استان در حال انجام است ، اضافه کرد: صومعه سرا دارای مردمانی صبور، همراه، همدل، کوشا و حاضر در صحنه های مختلف است.

سیدمحمدی با بیان اینکه در تحرکات اخیر مردم فهیم صومعه سرا به عنوان اولین شهرستان در راستای حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امنیت و اقتدار کشور راهپیمایی کرد، گفت: در آستانه برگزاری آغار عملیات اجرایی انتخابات قرار داریم.

وی با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم آذر آغاز می شود، تصریح کرد: لازم است همه دستگاههای اجرایی و روسای ادارات با حفظ کامل بی طرفی در راستای اجرای قانون انتخابات قدم بردارند. ما به عنوان دولت برگزار کننده انتخابات، امانت دار آرای مردم  و مامور به انجام تکلیف و  وظیفه قانونی خودمان هستیم.         .

سیدمحمدی با بیان اینکه نتیجه را مردم با حضور خود در پای صندوق های رای مشخص می کنند، گفت:  تمهیدات لازم از سوی دستگاه اجرایی، هیات نظارت و... اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه  ضروری است همه دستگاههای اجرایی تمامی امکانات خود را در اختیار فرمانداری  و دستگاههای اجرا کننده  قرار دهند، گفت: رسانه‌ها  دارای نقشی مهم در انتخابات هستند. باید در راستای آگاهی مردم گام بردارند و از ایجاد فضای کاذب تبلیغاتی در عرصه فضای مجازی خودداری کنند که این خود یک گام مهم در جلب حداکثری مردم برای یک انتخاب درست و آگاهانه است.

 

 

 

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی