جمعه 22 آذر 1398

تمام تلاش ما تامین سلامت انتخابات است/خوشبختانه فضای خوبی در شهرستان برای برگزاری انتخابات وجود دارد/

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/09/11 09:24 بازدید: 33

سیدجلال سیدمحمدی در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه صومعه سرا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به آغاز عملیات اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: فرآیند ثبت نام از داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز ساعت 8با صدور دستور آغاز ثبت نام انتخابات  توسط وزیر کشور آغاز  و به صورت سراسری انتخابات وارد فاز عملیاتی شده است.این در حالیست که از ماههای اولیه سال برخی از اقدامات و برنامه ها و تمهید مقدمات در کشور، استان و شهرستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه ماراتن انتخابات در حوزه اجرا آغازشده است، افزود:تا صدور اعتبارنامه برای منتخب مردم 25مرحله باقی است.

سیدمحمدی به نقش رسانه ها در جریان برگزاری  انتخابات سالم اشاره کرد و گفت: رسانه ها دارای نقش آگاهی دهی به مردم هستند.

وی با بیان اینکه انتظارست رسانه ها ایفاگر رسالت اصلی خود یعنی آگاهی دهی به جامعه باشند، خاطرنشان کرد: آگاهی دهی تخریب دیگران نیست.

سیدمحمدی متذکر شد: رسانه ها باید مردم را برنامه محور بار بیاورند به گونه ای که به برنامه ها رای دهند و شخص محور نباشند.

وی با بیان اینکه لازم است رسانه ها در راستای آگاهی بخشی به مردم درخصوص قوانین انتخابات قدم بردارند، گفت: فرآیند انتخابات در کل کشور، استان و شهرستان توسط یک فرد و یا گروهی انجام نمی شود بلکه دارای ارکانی شامل هیات نظارت، بازرسی، اجرایی، امنیت و انتظامی  اجرا می شود.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه یک تیم با هماهنگی و آمادگی در انتخابات انجام وظیفه می کند، گفت:درست است که در راس آن فرماندار قرار دارد ولی فرماندار مسئول اجرای قانون انتخابات است و کل انتخابات توسط کل تیم انتخابات اجرا می شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه فضای خوبی در شهرستان وجود دارد  و انسجام خوبی میان اعضای شورای تامین، هیئت نظارت، بازرسی و...برقرار است.

سیدمحمدی به نقش بارز رسانه ها در خلق این فضا اشاره کرد و افزود:با توجه به اینکه ثبت نام از امروز 10آذر ماه  آغاز شده است داوطلبین می توانند به مدت 7روز 16آذر  از ساعت 8صبح تا 18عصر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی به تشکیل هیات اجرایی اشاره کرد و گفت: ما امانت دار رای مردم هستیم .انتخابات متعلق به مردم است و هر آنچه مردم تشخیص دهند خواهد شد.

سیدمحمدی با اینکه همه افرادی که در پروسه انتخابات نقش دارند با این دیدگاه پا به میدان گذاشته اند، گفت: تمام تلاش و وظیفه ما این است که سلامت انتخابات را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه برای شهرستان 205صندوق اخذ رای پیشنهاد داده ایم که افزایش یا کاهش آن توسط هیئت اجرایی مشخص می شود، گفت:  بیش از 3هزار نفر در برگزاری انتخابات در شهرستان  صومعه سرا مشارکت خواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

 

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی