جمعه 22 آذر 1398
فرماندار صومعه سرا؛

میرزاکوچک خان جنگلی سردار بزرگ گیلان و کشور است/میرزا کوچک از پیش قراولان تشکیل انقلاب اسلامی معاصر بوده است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/09/11 14:30 بازدید: 44

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا،سیدجلال سیدمحمدی امروز(دوشنبه، 11آذر) در همایش سالروز گرامیداشت میرزاکوچک جنگلی که در سالن ورزشی ایثار گوراب زرمیخ برگزار شد اظهار کرد: میرزاکوچک خان جنگلی سردار بزرگ گیلان و کشور است.

فرماندار صومعه‌سرا میرزا کوچک جنگلی را مرد همیشه جاودان گیلان عنوان کرد و افزود: فداکاری‌های یاران و دوستان میرزا در جای جای شهرستان صومعه‌سرا اثرات ماندگاری از خاطره‌های سبز شده در تاریخ این مرز و بوم است.

وی با بیان اینکه میرزاکوچک خان برخاسته از منش و سیره و مکتب اسلام و اقتدا کننده به ائمه اطهار و امام حسین(ع) بوده است، گفت: این بزرگ مرد تاریخ در گوشه‌ای از کشور در برابر مبارزه با جور و ظلم زمان برخاست و از پیش قراولان تشکیل انقلاب اسلامی معاصر بوده است.

سیدمحمدی با بیان اینکه باید هر سال این مراسم را باشکوهتر از سال گذشته برگزار کنیم، تصریح کرد: گوراب‌زرمیخ نقش تاریخی در مبارزات تاریخی میرازکوچک داشته است.

فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه ضیابر و کسما از دیگر مناطقی بودند که مرکز حضور میرزاکوچک بوده است خاطرنشان کرد: هرچند که منزل میرزا در رشت بود اما بیشتر حضورش در منطقه صومعه‌سرا بوده است.

وی اظهار کرد: مناطق غربی گیلان از فومن تا ماسال محل حضور و مبارزه میرزای جنگلی بود که متاسفانه در این سال‌ها کمتر از صومعه‌سرا نام برده شده است که در باب احیای این افتخار باید بیشتر گام برداریم./شبستان

در این مراسم مدیرکل حراست استانداری گیلان، مدیرکل کتابخانه های گیلان حضور داشتند.

گالری عکس مرتبط تصاویر
دولت و ملت همدلی و همزبانی