یکشنبه 4 فروردین 1398
با حضور فرماندار صومعه سرا و بخشدار مرکزی صورت گرفت:

برداشت اولین محصول زعفران در باغات روستای نفوت صومعه سرا

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/08/08 14:59 بازدید: 417

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا ، اولین برداشت محصول زعفران صبح امروز با حضور فرماندار شهرستان و بخشدار مرکزی و در باغات روستای نفوت صومعه سرا صورت گرفت.

زعفران یا همان طلای سرخ گیاهی است گرمسیری و معمولا در نقاطی که آب و هوای معتدل داشته و دارای تابستان‌های گرم و خشک و آفتابی و پاییز و زمستان نسبتا ملایم هستند مانند استان خراسان به خوبی رشد می‌کند ولی کشاورزان صومعه سرایی با خلاقیت و پشتکار خود دست به پرورش این محصول در زمینهای خود زده اند و بخاطر صرفه اقتصادی خوب آن نسبت به سایر محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه ای برای کشاورزان این روستا برخوردار است.

در ادامه فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه زمینهای کشاورزی در استان گیلان از خاک مرغوب و شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند و نباید در طول سال بدون استفاده بمانند گفت؛ کشاورزانی که نسبت به کاشت چند محصول در فصول سال اقدام می نمایند نسبت به سایرین از درآمد مطلوب تری بهره می برند.

وی یکی از راههای کاهش نرخ بیکاری را روی آوردن قشر جوان به تولید محصولات کشاورزی دانست و بیان داشت؛ امروز با حمایت دولت تدبیر و امید از کشاورزان، صرفه اقتصادی کاشت برنج و دیگر محصولات کشاورزی بسیار مطلوب است و این فرصت مناسبی است تا جوانان با بکار گیری نیروی جوانی و پشتکار به درآمد پایدار دست یابند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی